Cloth it er en specialdesignet højtydende mikrofiberklud, der sikrer skånsom og effektiv rengøring af dine mest følsomme HiFi-elektronik og pladespillere. Med sin ultra bløde tekstur og ridsefri konstruktion kan du nemt rengøre alt fra satin finish til højglans overflader uden at skulle bekymre dig om beskadigelse. Uanset om du skal pudse eller rengøre, er denne klud det perfekte værktøj til at holde dine enheder skinnende og fri for støv og snavs.
Denne mikrofiberklud er udviklet med højteknologisk materiale, som effektivt fjerner urenheder uden at efterlade striber eller ridser. Dens særlige design sikrer, at selv de mest sarte overflader behandles med omhu. Derudover er den perfekt til daglig vedligeholdelse af pladespillere, højttalere, forstærkere og andet følsomt HiFi-udstyr, så du kan bevare en optimal ydeevne og enestående æstetik.
Med et praktisk mål på 200 x 200 mm er Cloth it nem at håndtere og opbevare, og den er designet til at opfylde behovene hos audiofile, der ønsker det bedste til deres udstyr.
Egenskab | Detaljer |
---|---|
Materiale | Højteknologisk mikrofiber |
Størrelse | 200 x 200 mm |
Brug | Pladespillere og HiFi-elektronik |
EAN | 9120097828484 |
---|---|
Mærke | Pro-Ject |